img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Omuz İnstabilitesi Bilinmesi Gerekenler

Omuz İnstabilitesi Bilinmesi Gerekenler
30May

Omuz İnstabilitesi Bilinmesi Gerekenler

Omuz İnstabilitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Arabanızın arkasından ya da yüksek bir raftan bir şey almak için uzandığınız da birden omuz ekleminizin sanki yerinden oynadığı hissine kapılırsınız. Böylesi bir durum hiç başınıza geldi mi? Eğer geldiyse, omuz instabilitesi durumuyla karşı karşıya kalmışsınız demektir. Bu durum omuz ekleminizin parçalarının gerilmesi ya da zedelenmesi durumundan sonra da ortaya çıkabilir. Bu parçalar eğer ekleminizi sıkı bir şekilde tutmayı başaramazsa, omuz ekleminiz hiç beklemediğiniz bir anda yerinden çıkabilir.


Etiketler:Artroskopik Bankart,SLAP Onarımı,Renk Değişikliği,Dikiş Materyallari,Dead Arm Sendromu,Glenohumeral Eklem Artrit,Rotator Manşet Patolojisi,Trapezius Kası,Subskapularis Kası


Tags
Omuz Artroskopisi Konasana Abrazyon Kalsifiye Tendinit Konservatif SARS-CoV-2 İzmir El Mikrocerrahi Bunyaviridae Ailesi Dünya Kaosu Pandeminin Dünü ve Bugünü KMY Radyografik Absorbsiyometri (ALARA) Portakal Suyu Rotator Cuff Eklemlerde Aşınma Flora Dünya Tütünsüz Günü Rotator Manşet Tendinopatisi UV-C Ampullerin Kullanımı El Bileği Artroskopi Süt Ürünleri Phalen Testi Siddhasana Asana Yoga ve Kalp Sağlığı Silah Yaralanmaları Kırık tanısı nasıl konulur? Opioid Analjezikler Sinir İletim Testi Isırgan Otu Radyolojik Bakteriyel Translokasyon Clinical Parameters Metobolize Tendon Uçları HCoV-229E Racture Fixation Mortalite Oranları Minival İnvaziv Girişim El Kırıkları Bulguları nelerdir? Osteonekroz Fizik Tedavi Uygulamaları Kemik Mineral Yoğunluğu Artiküler Steroid Polidaktili Skafoid Kırıkları İzmir Alsancak Ortopedik Cerrah Fizik Tedavi Glenohumeral Eklem Sıvısı Epidemi Statik Stabilizör Yardımlı Kırık Redüksiyonu Saçların Çok Fazla Dökülmesi Osteoporotic Bone Prof. Dr. Mustafa Özkan Üşüme Riskler ve Komplikosyonlar Mekanik Ventilasyon K Vitamini Trombositten Zengin Plazma (PRP) Likopen Göz Altlarında Morarma Oksidasyon nedir? Lokal Anestezi External Fiksatör Skafoid Kemik Ters Omuz Protezi Nedir? Influenza A H1N5 Çözülme Evresi Adinamik Fraktür Üst Ekstremite Omzunuz Nasıl Çalışır? El ve El Bileği Bölgesi Rahatsızlıklarında Mikrocerrahinin Önemi Nedir ? Doğumsal El Bozuklukları Kol Sinir Karantina Doktorla Canlı Görüşme Afferent Ebola Sublukasyon Anamnez Hedef Her yere Bisikletle Ulaşım Trapezius Kası Ultrasonography (US) Kırım Bölgesi Kolera Denge Problemleri Kırık Sabitlenmesi Tendinit Anti-inflamatuar Tedavi DEXA MDR/XDR Tüberkülozu Ateroskleroz Labrum Replante Protez Biyolojik Ajan Adezyon Pasif Maruziyetine Önlem Eklemlerde Aşınma ve Kireçlenme Nasıl Tedavi Edilir?