img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Tuzak Nöropati Nedir?

Tuzak Nöropati Nedir?
24Oca

Tuzak Nöropati Nedir?

Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur.
 
Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur. Sinirlerin geçtikleri kanallar içinde sıkışması sonrası kanlanması etkilenir ve hissizlik, uyuşukluk gibi bulgular ortaya çıkar.
 
Tuzak nöropatiler en sık karşılaşılan hastalık gruplarındandır. Daha çok kadınlarda görülür. 30-60 yaş arası sık rastlanır. Tuzak nöropati oluşturan sebepler; Travma, kırık, kitle (ganglion kisti, lipom), doğumsal nedenler (servikal kosta), romatoid artrit, diabet, gut, gebelik, romatolojik hastalıklar, hematolojik hastalıklar(hemofili), meslek hastalıkları(zorlayıcı ve tekrarlayan travma) olarak sayılabilir.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 

Tags
Dünya Kaosu Pandeminin Dünü ve Bugünü Periferik Sinir Sistemi Eklemlerde Aşınma ve Kireçlenme Nasıl Tedavi Edilir? K Vitamini Sindaktili Vegan Vejeteryan Farkı Ortopedi ve Travmatoloji HCoV-NL63 EuroVelo Fenilalanin Klavikula Kırıkları Artrit Ortopedi Travmatoloji Doktoru İzmir Koenzim Q10 nedir? Bakteriyel Translokasyon Patognomonik DSÖ Biseps Kirişi Sorunları Online Doktor Doğumsal El Bozuklukları SARS-CoV-2 Birleşmiş Milletler (BM) Konservatif Dr. Mustafa OZKAN Yüksek Mortalite Ultrasonografi (US) Karpapometakarpal Eklem Artrozu Rotator Manşet Tendinopatisi Parmaklarda His Kaybı 81 İl Psikososyal Destek Hat Bilgileri Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Sendrom UV-C Ampullerin Kullanımı Somon Halsizlik Tedavi edici egzersiz uygulamaları Selenyum Abondan DEXA Kapsul Esnemesi Akciğer Kanseri Tanısı Adale Komponenti Eklem Parçalı Omuz Kırıkları Uzaktan Muayene Balık Tüketimi Revaskülarizasyon Rehabilitasyon nedir? Patoloji 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Dinamik Stabilizör Ulnar Siniri Covid 19 Vaka Sorgulama Kılavuzu Influenza A H7N9 Covid - 19 Omuz Dirsek Racture Fixation Omuz Adezif Kapsüliti NL63 Mikrocerrahi Ateroskleroz Influenza A H1N1 Elektromiyografi (EMG) Labrum İspanyol Gribi (Spanish Flu) Alo 184 Motor Aktivite Yardımlı Kırık Redüksiyonu Dirsek Evaluate Yüksek Aspirasyon Vegan Yaşam Antagonist Nörolojik Semptomlar Süt ve Süt Ürünleri Ebola Polidaktili Doktorla Canlı Görüşme Dünya Sağlık Örgütü Kardiyomiyopati The Evaluation of the Rotator Cuff Romatoit Artrit nedir? Toplu Beslenme Sistemleri Transport Omzunuzun Tekrar Esnekliğine Kavuşması Fizik Tedavi Uygulamaları Asana Joint Capsule; tissue adhesions Mustafa Özkan Sınırlı Girişimsel Cerrahi Termal Enerji Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları Fototerapi (Işın uygulamaları ile tedavi) Adial Sinir Felci Amputasyon Başka Bölgeden Serbest Doku Nakli Köprücük Kemiği Silah Yaralanmaları Lökositten zengin PRP (LR-PRP) Skafoid Kemik