img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Tuzak Nöropati Nedir?

Tuzak Nöropati Nedir?
24Oca

Tuzak Nöropati Nedir?

Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur.
 
Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur. Sinirlerin geçtikleri kanallar içinde sıkışması sonrası kanlanması etkilenir ve hissizlik, uyuşukluk gibi bulgular ortaya çıkar.
 
Tuzak nöropatiler en sık karşılaşılan hastalık gruplarındandır. Daha çok kadınlarda görülür. 30-60 yaş arası sık rastlanır. Tuzak nöropati oluşturan sebepler; Travma, kırık, kitle (ganglion kisti, lipom), doğumsal nedenler (servikal kosta), romatoid artrit, diabet, gut, gebelik, romatolojik hastalıklar, hematolojik hastalıklar(hemofili), meslek hastalıkları(zorlayıcı ve tekrarlayan travma) olarak sayılabilir.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 

Tags
Sosyal Mesafe Kan Transfüzyonu Komik Kemik Eklem Ağrıları Alo 184 Süt Ürünleri Artroskopik Cerrahinin Ortopedik Rahatsızlıklarda Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir ? Adenovirüs Salgını Önlemler Atelleme Çay Kahve Tüketimi Purpose Sağlıklı Bir Omuz Kronik Ağrılar Kapsül Humeral Başı Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Hangi Durumlarda Yapılır ? Tekrarlayan Omuz Çıkıkları Coronavirüsler Özelinde Salgınlara Tarihsel Bakış Zeka Geriliği Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedavileri Rotator Manşet Osteoporotik Üst Ekstremite Omuz Sıkışması Sendromu Karantinanın Ruhsal Etkileri Maydanoz Skafoid Kırıkları Nasıl Oluşur? Tanı ve Tedavisinde Neler Yapılır? Doğru Nefes Alma Öksürük Oksidasyon nedir? HCoV-229E Omuz İnstabilitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Sinir İletim Testi Fenilalanin Dizlerde Kireçlenme Hangi Hastalıklarda, Hangi Tür Protezler Kullanılır, Bu Protezler Ne Kadar Dayanır ? Covid - 19 Alignment Osteoporotik İntrensek Ligament Yarlanmaları ve Karpal İnstabilite Dikkat Çeken COVID-19 Makaleleri Omzunuzun Tekrar Esnekliğine Kavuşması Ortopedi Konasana Mavi ışıklı ampullerle dezenfeksiyon bizi corona‘dan korur mu? Kuru Baklagiller Balık Yağı Isırgan Otu Artrit Fraktür Beta karoten Uyku Hijyeni Tahıllar Eklem Kıkırdaği Omuz Ağrısı Habütüel Omuz Çıkığı Trilunat Fibrokartilaj (TFCC) Lakto Vejeteryanlar Parmak Yokluğu Toksinler Shoulder Fractures Artroskopik Bankart Kas Kaybı Dikiş Materyallari Online Muayene Eklem Cerrahisi Osteoporotic Bone Eklem El Kırıkları Nasıl oluşur? Tenisçi Dirseği Methods Absorbsiyon Artritin Bunyaviridae Ailesi Kol Sinir Lateral Epikondilit Nedir ? Debridman Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri The Evaluation of the Rotator Cuff Matsyasana İmplant Arthroplasty Kardiyovasküler Rotator Kılıf Hasarı Rehabilitasyon nedir? Nairovirüs Grubu Sağlık Krizinin İktisadi Etkileri Anamnez COVID - 19 Dünya Haritası Osteoartrit Kemik Yapısında Bozukluk Mikroekolojiler Donuk Omuzda Konservatif Tedavi DEU Ortopedi ve Travmatoloji Türkiye’ye Özgü Beslenme Rehberi Mekanoterapi (Mekanik yöntemlerle tedavi) Agoni Parmak Ucu Deformiteleri Sonuç Hücre Yenilenmesi Açık Kırıklar