img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Tuzak Nöropati Nedir?

Tuzak Nöropati Nedir?
24Oca

Tuzak Nöropati Nedir?

Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur.
 
Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur. Sinirlerin geçtikleri kanallar içinde sıkışması sonrası kanlanması etkilenir ve hissizlik, uyuşukluk gibi bulgular ortaya çıkar.
 
Tuzak nöropatiler en sık karşılaşılan hastalık gruplarındandır. Daha çok kadınlarda görülür. 30-60 yaş arası sık rastlanır. Tuzak nöropati oluşturan sebepler; Travma, kırık, kitle (ganglion kisti, lipom), doğumsal nedenler (servikal kosta), romatoid artrit, diabet, gut, gebelik, romatolojik hastalıklar, hematolojik hastalıklar(hemofili), meslek hastalıkları(zorlayıcı ve tekrarlayan travma) olarak sayılabilir.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 

Tags
İnflamatuar Artritlerin Tedavisi Rotator Kılıf Hasarı Omuz Artroskopisi Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır ? Antioksidan nedir Kardiyomiyopati Amputasyon Ortopedi ve Travmatoloji Açık Kırığın Kapatılması Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilir? Anamnez Yoğurt Tıbbi Maske Kullanımı Trombositten Zengin Plazma (PRP) Sebze ve Meyve Tüketimi Sekonder Enfeksiyonu PRP ve Kemik İliği Topikal Non-Steroid Antiinflamatuvar Tuzak Skafoid Kırıkları Kol Sinir Agoni Mavi ışıklı ampullerle dezenfeksiyon bizi corona‘dan korur mu? Artritin Siddhasana The Evaluation of the Rotator Cuff ACE2 Metobolize Dünya Tütünsüz Günü MERS-CoV Absorbsiyon Kalsifiye Tendinit Başka Bölgeden Serbest Doku Nakli Abondan Phalen Testi Omuz İnstabilitesi Selenyum Kemik Kaybı Medial Epikondil Abduktor Mortalite Oranları Hemarojik Şok Absorbe Kosta Kırıkları Kemik Mineral Yoğunluğu Karantina Uygulamalarında Sağlıklı Beslenme Atravmatik Kontrolsüz Spor NL63 Parçalı kırıklar Ortopedi Travmatoloji Doktoru İzmir Omuz Eklem Oyuğu Instabilite Aktivite Tendonu Diz Protezleri Romatoit Artrit nedir? Radyolojik Sindaktili Artroskopik Omuz Cerrahisi Nedir ? Doğumsal El Bozuklukları Dr. Mustafa Özkan Karantina Clinical Parameters Hangi Hastalıklarda, Hangi Tür Protezler Kullanılır, Bu Protezler Ne Kadar Dayanır ? Uzuv Glenoidin Sağlıklı Beslenme Yoga ve Kalp Sağlığı Covid 19 Vaka Sorgulama Kılavuzu Prof. Dr. Mustafa Özkan Cerrahi Kombinasyon Hücre Yenilenmesi İntrensek Ligament Yarlanmaları ve Karpal İnstabilite Skafoid Kemik İdeopatik Kronik Ağrılar Omuz Dirsek Ortopedi Omuz Artroskopisi Yüksek Aspirasyon Kırığın Havayla Teması Beta karoten Oksidasyon nedir? Uyku Hijyeni DSÖ Purpose Adventitia Doğru Nefes Alma Omzunuz Nasıl Çalışır? Yumurta Fenilketonüri Hastalığı Tedavisi Neden bisiklet? Öksürük Tahıllar Kopan Bir Uzuv Nasıl Taşınmalıdır Sosyal Mesafe Pranayama Hafif-Orta Atrofi SARS-CoV-2 MDR/XDR Tüberkülozu Plak