img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Tuzak Nöropati Nedir?

Tuzak Nöropati Nedir?
24Oca

Tuzak Nöropati Nedir?

Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur.
 
Sinirin vücuttaki seyri sırasında belirli bir bölgeden geçerken sıkışması sonrası oluşan durumdur. Sinirlerin geçtikleri kanallar içinde sıkışması sonrası kanlanması etkilenir ve hissizlik, uyuşukluk gibi bulgular ortaya çıkar.
 
Tuzak nöropatiler en sık karşılaşılan hastalık gruplarındandır. Daha çok kadınlarda görülür. 30-60 yaş arası sık rastlanır. Tuzak nöropati oluşturan sebepler; Travma, kırık, kitle (ganglion kisti, lipom), doğumsal nedenler (servikal kosta), romatoid artrit, diabet, gut, gebelik, romatolojik hastalıklar, hematolojik hastalıklar(hemofili), meslek hastalıkları(zorlayıcı ve tekrarlayan travma) olarak sayılabilir.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 

Tags
Influenza A H1N1 Fizik Muayene Radius ve Ulna Osteoporotic Ovine Model Glenoidin Sağlık Krizinin İktisadi Etkileri Kopan Bir Uzuv Nasıl Taşınmalıdır İmplant Osteoartrit (Kireçlenme) Kırım Bölgesi Eklemlerde Aşınma Kontrolsüz Spor Tedavi edici egzersiz uygulamaları Tekrarlayan Omuz Çıkıkları Hidroterapi (Su ile tedavi) Abduksiyon Postoperatif Ağrı Neden bisiklet? Kasların Güçsüzleşmesi Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Hangi Durumlarda Yapılır ? Agonist Vejetaryen Artroskopik Cerrahi Ultrasonography (US) SARS-CoV-1 Kırığın Havayla Teması Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi Artrit Omuzdaki Kas Yırtıkları Flavonoidler Omuz Ağrısı Kosta Kırıkları Yoga ve Kalp Sağlığı Anjiyoplasti Kemik Kaybı Pranayama Karpapometakarpal Eklem Artrozu Karmayoga Rotator Manşet Patolojisi Parmaklarda His Kaybı Kolera Replantasyon Üşüme Skafoid Kırıkları Hastanelerde Normale Dönüş Planı Ebola Beta karoten Aspirasyon Hücre Yenilenmesi Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Sendrom Utkatasana Atrofi Artroskopik Bankart Antioksidanın faydaları nelerdir? Treatmant of Proximal Humeral Fractures Antimikrobiyal Dirençli Tehditler Deltopektoral Girişim Adolesan Brakial Pleksus Fraktür Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları K Vitamini Başparmak Amputasyonları Bakteriyel Translokasyon Omuz Artroskopisi Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır ? Covid 19 Aşı Shoulder Proprioception Omuz Sıkışması Sendromu Kapsül Humeral Başı El Kırıkları Bulguları nelerdir? Replante El ve Mikrocerrahi Başparmak Kök Eklemi Kireçlenmesi Steroid Enjeksiyonu COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları Dinamik Stabilizör Ultrasonografi (US) Karantina Adhesive Capsulitis Halsizlik Kontamine Evaluate Dikiş Materyallari Shoulder Pain Çiçek Tenis,golf,yüzme İnflamatuar Artritlerin Tedavisi Fleksör Donuk Evre Artroz Kronik Ağrılar Anestezi Kolaylıkları Adventitia Akkiz İzmir El Mikrocerrahi Tuzak Nöropati Uyku Düzeni Labrum Yırtığı