img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Özgeçmiş

img
Özgeçmiş

Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN
ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ

Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN, 1978 yılında Ankara Gaziosmanpaşa İlkokulu'nu, 1984 yılında ise Bornova Anadolu Lisesi'ni bitirmiştir. Ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1991 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda yapmış ve 1996 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.
 
1995 yılında burslu olarak Çin, Hong Kong Universitesi Queen Mary Hastanesi'nde 3 ay süreyle Mikrocerrahi Eğitimi (El Cerrahisi), 2003 yılında ise İngiltere Reading Shoulder Unit Bölümü'nde Temel ve İleri Omuz Artroskopisi Eğitimi almıştır.
 
1991-1996 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak, 1996-1998 yılları arasında ise aynı üniversitede Öğretim Üyesi olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda, 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2002 yılında Doçent, 2010 yılında ise Profesör kadrosuna atanmıştır.
 
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN, üniversit görevinin yanı sıra, Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği'nde Başkanlık görevini yürütmekte olup, Türk El ve Üst Ekstremitesi Derneği El Cerrahisi Eğitim Konseyi'nde Yönetim Kurulu Sekreteri ve Başkan olarak görev yapmıştır.
 
İyi derecede İngilizce bilmekte olan Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN, halen Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki görevine devam etmekle beraber İzmir'de bulunan özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.
 
ÜYE OLDUĞU DERNEKLER
 
Türk Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği - Yönetim Kurulu Başkanı
Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği
Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği
 
Amerikan El Cerrahisi Derneği (AAHS)
Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (SECEC)
 
Eğitim / Akademik Bilgisi

Lisans: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1991
Tıpta Uzmanlık: Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, 1996
Doçent: Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji, 2002
Profesör: Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2010