img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site
25May

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Web Sitemiz yayında.. Covid 19 hakkında tüm bilgileri siteden inceleyebilrisiniz. Bu site COVID -19 hastalıklarından tüm insanların korunması için T.C Sağlık Bakanlığı'ndan gelen kılavuzlar çerçevesinde geliştirilmiştir.

https://drmustafaozkan.net/covid/

Koronavirüs hastalığı (COVID-19)

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir.

Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 

Tags
Osteoporotic Ovine Model Doğru Nefes Alma Kuru Baklagiller El Cerrahi İzmir Mortalite Oranları Akciğer Kanseri Tanısı Kontrolsüz Spor DEÜ El Cerrahisi Radyolojik Antioksidan Yiyecekler Eklemlerde Aşınma Cilt Kaybı Kapalı Olarak Kırığı Yerine Oturtma ve Tel ile Sabitleme Tıbbi Maske Kullanımı Beta karoten Kaplıca Tedavisi 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Metobolize Fonksiyonel Parmak Yokluğu Karantinanın Ruhsal Etkileri Flora Açık Kırıklar Milenyum Viral Salgınları Artrit (Kireçlenme) Pranayama Romatoit Artrit nedir? Uyku Düzeni Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi TFCC Yırtığı Kardiyovasküler Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Dirsek Cerrahisi Fenilketonüri Belirtileri Replantasyon Yüksek Mortalite Gastrointestinal Semptomlar Postoperatif Ağrı Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Balık Tüketimi Hidroterapi (Su ile tedavi) İzmir Alsancak Abduktor Tuzak Dışardan sabitleme (eksternal fiksatör) MERS-CoV Isırgan Otu Omuz Sıkışması Fototerapi (Işın uygulamaları ile tedavi) Risk Abdominal Kavite Kırığın Havayla Teması Öksürük Doğumsal El Bozuklukları Fraktür İdeopatik Replantasyon Nedir ? Hangi Durumlarda Uygulanır ? SLAP Lezyonu Değişken Ruh Hali Omzunuzun Tekrar Esnekliğine Kavuşması Köprücük Kemiği Daha Az Kavrama Gücü Hastalık Revaskülarizasyon K Vitamini Dizlerde Kireçlenme Fizik tedavi nedir? Donuk Omuzda Konservatif Tedavi İlaca Dirençli Sıtma Anti-inflamatuar Tedavi Absorban Selenyum Baseline Fizik Tedavi Arter Anastomozu Bunyaviridae Ailesi Diz Protezleri Artroskopik Omuz Cerrahisi Nedir ? Shoulder Proprioception Online Doktor Habütüel Omuz Çıkığı Sağlık Krizinin İktisadi Etkileri Sendrom Donuk Omuz Yüksek Aspirasyon Avesküler Nekroz Tedavi edici egzersiz uygulamaları Maydanoz Trombositten Zengin Plazma (PRP) Süt ve Süt Ürünleri Afferent Dequervian Tenosinoviti Dislokasyon Artroskopik Bankart Plak Akut Yaralanma Dirsek Artroskopisi Osteoporotik Üst Ekstremite Sinir İletim Testi Yardımlı Kırık Redüksiyonu