img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site
25May

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Web Sitemiz yayında.. Covid 19 hakkında tüm bilgileri siteden inceleyebilrisiniz. Bu site COVID -19 hastalıklarından tüm insanların korunması için T.C Sağlık Bakanlığı'ndan gelen kılavuzlar çerçevesinde geliştirilmiştir.

https://drmustafaozkan.net/covid/

Koronavirüs hastalığı (COVID-19)

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir.

Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 

Tags
Yardımlı Kırık Redüksiyonu Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilir? Hangi Hastalıklarda, Hangi Tür Protezler Kullanılır, Bu Protezler Ne Kadar Dayanır ? Kısmi Artroskopi Lökositten zengin PRP (LR-PRP) Rotator Manşet Flavonoidler SARS-CoV-2 Skafoid Kırıkları Doktorla Canlı Görüşme Parçalı kırıklar vida ve teller ile kırık uçlarını sabitleme Çözülme Evresi Kırık tanısı nasıl konulur? Dequervian Tenosinoviti Melatonin Amputasyon EuroVelo Patoloji Dirsek Cerrahisi Phalen Testi İzmir Ortopedi Cerrahı Üst Ekstremite Replantasyonu Omuzdaki Kas Yırtıkları 81 İl Psikososyal Destek Hat Bilgileri Omuz Artroskopisi Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır ? Uyku Hijyeni Habütüel Omuz Çıkığı Mental Health Nörolojik Semptomlar Biyolojik Ajanların Omuz Sorunlarının Tedavisindeki Yeri Hızlı Kemik Kaybı Adinamik Sert Dirsek MDR/XDR Tüberkülozu Aspirasyon DEÜ El Cerrahisi Pasif Maruziyetine Önlem Absorbsiyon Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi Akkiz Polidaktili Başparmak Amputasyonları DEXA Başparmak Tendonunun Sıkışması Yüksek Aspirasyon Önlemler SARS-CoV-1 Ağır Travma Dikkat Çeken COVID-19 Makaleleri Coronavirus Outbreak Sürekli Yorgunluk Hissi Hidroterapi (Su ile tedavi) Yüksek Proteinli Gıdalar Kasların Güçsüzleşmesi Kalsifiye Tendinit COVID - 19 Dünya Haritası Klavikula Kırıkları Pranayama Tahıllar Eklem Cerrahisi Kardiyomiyopati Antioksidan nedir Atelleme Tıbbi Maske Kullanımı Antimikrobiyal Dirençli Tehditler Protez Topikal Non-Steroid Antiinflamatuvar Covid 19 Aşı Bunyaviridae Ailesi Ayak Bileği Eklemi Brakial Pleksus İlaca Dirençli Sıtma Utkatasana Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları 2019-nCoV Epidemic Toplu Beslenme Sistemleri Süt Ürünleri Agnozi Yoğurt Dünya Diyetisyenler Günü UV-C Ampul Akut Respiratuar Distres Sendromu (ARDS) Dirsek Artroskopisi Fizik tedavi nedir? Labrum Fenilketonüri Hastalığı Nedir ? Bakteriyel Translokasyon Influenza A H7N9 Kopan Bir Uzuv Nasıl Taşınmalıdır Tedavi edici egzersiz uygulamaları Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedavileri Sinir İletim Testi Glenohumeral Eklem Sıvısı Asemptomatik Revaskülarizasyon Statik Stabilizör Distal Radioulnar Eklem(DRUJ Ortopedik Cerrah Fenilketonüri Belirtileri