img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site
25May

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Web Sitemiz yayında.. Covid 19 hakkında tüm bilgileri siteden inceleyebilrisiniz. Bu site COVID -19 hastalıklarından tüm insanların korunması için T.C Sağlık Bakanlığı'ndan gelen kılavuzlar çerçevesinde geliştirilmiştir.

https://drmustafaozkan.net/covid/

Koronavirüs hastalığı (COVID-19)

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir.

Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 

Tags
Değişken Ruh Hali Dr. Mustafa Özkan Shoulder Proprioception Karantinanın Ruhsal Etkileri ve Koruyucu Önlemler Mavi ışıklı ampullerle dezenfeksiyon bizi corona‘dan korur mu? Sonuç Başparmak Kök Eklemi Kireçlenmesi Kapsül Humeral Başı Üşüme Semi Fowler Pozisyonu Adeziv Protez Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Hangi Durumlarda Yapılır ? Akromegali Arthroplasty Saçların Çok Fazla Dökülmesi HIV/AIDS Lateral Epikondilit Nedir ? Diz Protez Kongo Virüs Antimikrobiyal Dirençli Tehditler Motor Aktivite Yoga ve Kalp Sağlığı 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Başparmak Amputasyonları Silah Yaralanmaları Vegan Risk Hafif-Orta Atrofi EuroVelo Bunyaviridae Ailesi Kemik Kaybı Komik Kemik Osteoporotic Bone Donuk Omuzda Konservatif Tedavi Sigarayı Bırakmanın İlk Adımı Kardiyomiyopati Omuz Artroskopisi Osteoporotic Ovine Model Fleksör Replante Rotator Cuff Aspirasyon Skafoid Kemik Beat Plastic Pollution Results Likopen Sert Dirsek Artroskopik Bankart Omuz Adezif Kapsüliti Vegan Yaşam Topikal Non-Steroid Antiinflamatuvar Abondan DEU Ortopedi ve Travmatoloji İzmir Alsancak Konasana Dizlerde Kireçlenme Evaluate Trapezius Kası Bursit Glenohumeral Eklem Artrit Adolesan Matsyasana Fizik Tedavi Mikroekolojiler Fizik Muayene 1.5 m. Sosyal Mesafe Antebrachial El ve Mikrocerrahi The Evaluation of the Rotator Cuff El Kırıkları Bulguları nelerdir? Omuz Eklem Oyuğu Omuz Sıkışması Sendromu Antioksidan hangi besinlerde bulunur? Glenoidin Nairovirüs Grubu Padmasana İmplant Karpal Tünel Sendromu SLAP Onarımı İnflamatuar Artritlerin Tedavisi Doğumsal El Bozuklukları Eklem Kapsül Kırık tanısı nasıl konulur? Hidroterapi (Su ile tedavi) Sinir İletim Testi HDL Konservatif Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Postoperatif Ağrı Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri İnsizyon Sürekli Yorgunluk Hissi Enflamasyon Bakteriyel Translokasyon Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları Replantasyon Biseps Kirişi Sorunları Kök Hücre Enjeksiyonu Siddhasana