img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site
25May

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Web Sitemiz yayında.. Covid 19 hakkında tüm bilgileri siteden inceleyebilrisiniz. Bu site COVID -19 hastalıklarından tüm insanların korunması için T.C Sağlık Bakanlığı'ndan gelen kılavuzlar çerçevesinde geliştirilmiştir.

https://drmustafaozkan.net/covid/

Koronavirüs hastalığı (COVID-19)

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir.

Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 

Tags
Kireçlenme Eklemlerde Aşınma ve Kireçlenme Nasıl Tedavi Edilir? 11. Ulusal Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi Üst Ekstremite Phalen Testi Adduktor Dikkat Çeken COVID-19 Makaleleri Habütüel Omuz Çıkığı Nörolojik Semptomlar Süt Ürünleri Abdominal Kavite Kardiyovasküler Sistem Ortopedi Kardiyovasküler Kontraendikasyonlar Fizik Tedavi Motor Aktivite Arter Anastomozu Osteoporotic Ovine Model Patognomonik Antioksidan hangi besinlerde bulunur? Fizik tedavi nedir? Patoloji Dequervian Tenosinoviti Kemik Mineral Yoğunluğu Adhesive Capsulitis Dinamik Stabilizör Küçük Parmak ve Yüzük Parmakta Karıncalanma Kapsül Humeral Başı Omuz Dirsek Siddhasana Kongo Virüs Metobolize Basis Sublukasyon Hastanelerde Normale Dönüş Planı COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri Uyku Kalitesi Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Hangi Durumlarda Yapılır ? Hipertansiyon Karantina Uygulamalarında Sağlıklı Beslenme Tuzak Nöropati Flora Pandemi Anjiyoplasti Karmayoga Doğumsal El Bozuklukları Donuk Omuzun Belirtileri Yardımlı Kırık Redüksiyonu Shoulder Fractures Radius ve Ulna SLAP Onarımı Artroskop Omuz Artroskopisi Rotator Kılıf Hasarı Göz Altlarında Morarma Clinical Relevance Denge Problemleri Sinovya Dokusu Afferent Rehabilitasyon nedir? Beta karoten Adial Sinir Felci Termoterapi (Sıcak uygulamalar ile tedavi) Artiküler PRP Enjeksiyonu Yumurta İlaca Dirençli Sıtma Coronavirus Outbreak Atelleme Yanığa Bağlı El ve Ayak Bozuklukları Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Sebze ve Meyve Tüketimi Sendrom Kürek Kemiği İnflamatuar Artritlerin Tedavisi Tıbbi Maske Kullanımı Kalça Protezi Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları Kapalı Olarak Kırığı Yerine Oturtma ve Tel ile Sabitleme Antimikrobiyal Dirençli Tehditler Polidaktili İdeal uyku Şiddetli Omuz Ağrısı 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Sağlık Krizinin İktisadi Etkileri Akciğer Kanseri Tanısı ACE2 Shaver Aleti Agonist Absorbe Oksidasyon nedir? Komik Kemik Adjuvan Doktorla Canlı Görüşme Akinezi Kaplıca Tedavisi Enflamasyon Fizik Tedavi Uygulamaları Uzaktan Destek Sigarayı Bırakmanın İlk Adımı