img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site
25May

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Tanıtım Site

Covid 19 Web Sitemiz yayında.. Covid 19 hakkında tüm bilgileri siteden inceleyebilrisiniz. Bu site COVID -19 hastalıklarından tüm insanların korunması için T.C Sağlık Bakanlığı'ndan gelen kılavuzlar çerçevesinde geliştirilmiştir.

https://drmustafaozkan.net/covid/

Koronavirüs hastalığı (COVID-19)

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir.

Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur. Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur.

YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 

Tags
Diyabet Kasların Güçsüzleşmesi COVID - 19 Dünya Haritası Elektromiyografi (EMG) Kontraendikasyonlar Kefir Beta karoten Artroskopik Omuz Cerrahisi Nedir ? Genel Beslenme Önerileri Ulnar Siniri Kolera Subacromial Impingement Syndrome Omuz Artroskopisi The Evaluation of the Rotator Cuff Milenyum Viral Salgınları Anti-inflamatuar Tedavi Aktivite Tendonu Omuz İnstabilitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Omuz Protezi Ameliyatları Nasıl Yapılır ? Antioksidan Yiyecekler Travmatoloji Koenzim Q10 nedir? Dr. Mustafa Özkan Fenilketonüri Belirtileri Asana Balık Tüketimi Donuk Omuz Tanısı Replantasyon Nedir ? Hangi Durumlarda Uygulanır ? Dünya Sağlık Örgütü Shaver Aleti 81 İl Psikososyal Destek Hat Bilgileri Başparmak Tendonunun Sıkışması Basis Atravmatik Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Semi Fowler Pozisyonu KMY Radyografik Absorbsiyometri (ALARA) Tütün Ve Akciğer Sağlığı El ve Mikrocerrahi Results Biseps Kirişi Sorunları Fenilketonüri Hastalığı Nedir ? Eklemlerde Kireçlenme Ultrasonografi (US) Dirsek Artroskopisi Konservatif Mikrocerrahi Arthroplasty Portakal Suyu Öksürük HCoV-NL63 Joint Capsule; tissue adhesions Karpapometakarpal Eklem Artrozu Osteoporotic Bone SARS-CoV-2 Termal Enerji Rotator Manşet Tendinopatisi Parçalı Omuz Kırıkları Tıbbi Maske Kullanımı Üst Ekstremite Somon HIV/AIDS Antioksidan hangi besinlerde bulunur? Halsizlik Skafoid Kemik Angiotensin Converting Enzyme 2 Enflamasyon Adolesan Trilunat Fibrokartilaj (TFCC) Tekrarlayan Omuz Çıkıkları Üst Sol Kemiği Yaralanma Mikroekolojiler Adezyon Toksinler Başparmak Amputasyonları Biyolojik Ajan Flora Artroskopik Cerrahinin Ortopedik Rahatsızlıklarda Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir ? Psychological Evde Kal Çözülme Evresi Rotator Manşet Agoni Brakial Pleksus Lakto Vejeteryanlar El Kırıkları Nasıl oluşur? Phalen Testi Rotator Kılıf Hasarı Covid - 19 Cerrahi Kombinasyon Akademik Kontrolsüz Spor Dışardan sabitleme (eksternal fiksatör) Nöropati Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilir? Kaplıca Tedavisi Vajrasana 2019-nCoV Enfeksiyonu Kan Transfüzyonu