img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Klinik Beslenme Tedavi Adeziv Psikoloji Dead Arm Sendromu Biseps Kirişi Sorunları Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Koenzim Q10 nedir? Fenilketonüri Belirtileri Dequervian Tenosinoviti Semi Fowler Pozisyonu Replantasyon Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ? Akademik Rotator Kılıf Hasarı Sendrom Hastanelerde Normale Dönüş Planı izmir ortopedi travmatoloji Omuz İnstabilitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Treatmant of Proximal Humeral Fractures Aks Kardiyovasküler Sendrom External Fiksatör Evaluate El Bileği Kırığı Nasıl Tedavi Edilir? Üşüme Coronavirüsler Özelinde Salgınlara Tarihsel Bakış Rotator Cuff Artroskop Ortopedist Vitamin ve Mineral Alımı Karmayoga Kan Transfüzyonu İmplant Birleşmiş Milletler (BM) Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Kırım Bölgesi Dünya Diyetisyenler Günü Karpapometakarpal Eklem Artrozu Kapsul Esnemesi Dışardan sabitleme (eksternal fiksatör) Eklem Cerrahisi Radius kırıkları Korona Virus Bunyaviridae Ailesi İzmir Alsancak COVID - 19 Dünya Haritası Donma Evresi Purdue Pegboard Test (PPT) Trapezius Kası Lökositten zengin PRP (LR-PRP) Absorban Metobolize Matsyasana Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları Tuzak Daha Az Kavrama Gücü Diz Protez Revaskülarizasyon Kireçlenme Zoonotik Hastalık Pranayama Uzaktan Muayene Covid - 19 Prof. Dr. Mustafa Hulisi Özkan Üst Ekstremite Replantasyonu Doğru Nefes Alma 2019-nCoV Epidemic Serbest Radikaller Adolesan İnsizyon Adventitia Shoulder Pain Omuz Sıkışması Obezite Gastrointestinal Semptomlar Bhadrasana Adjuvan Artroskopik Yöntem Önlemler Influenza A H1N5 Antioksidan hangi besinlerde bulunur? Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları Nasıl Tedavi Edilir? Pandemi Ortopedi ve Travmatoloji Agonist Mavi ışıklı ampullerle dezenfeksiyon bizi corona‘dan korur mu? Fizik Tedavi Yüksek Ateş Lakto-Ovo Vejeteryanlar Rotator Manşet Tendinopatisi Fleksör Tekrarlayan Omuz Çıkıkları Uyku Kalitesi Artritin Nöropati Osteoporotik Hastalar 1.5 m. Sosyal Mesafe Kol Sinir Abduktor Patoloji