img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Siddhasana K Vitamini Mikroekolojiler Biyolojik Ajanların Omuz Sorunlarının Tedavisindeki Yeri Kronik Ağrılar Eklem Kıkırdaği Eklem Cerrahisi Açık Kırığın Kapatılması Deltoid Kaslar Statik Stabilizör Hastalık Pandemi Semi Fowler Pozisyonu Arter Anastomozu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Influenza A H7N9 Online Randevu Skafoid Kırıkları Nasıl Oluşur? Tanı ve Tedavisinde Neler Yapılır? Dr. Mustafa OZKAN Osteoporotic Ovine Model Sonuç Klinik Beslenme Tedavi Kasların Güçsüzleşmesi Psychological Fizik Tedavi Lakto Vejeteryanlar Yaralanma Lokal Anestezi Adezyon Tendon Skafoid Kırıkları Biyolojik Ajan Kaplıca Tedavisi Başparmak Kök Eklemi Kireçlenmesi Sınırlı Girişimsel Cerrahi Üşüme Subacromial Impingement Syndrome Türkiye’ye Özgü Beslenme Rehberi Osteoporotik Hastalar Renk Değişikliği Atravmatik Fizik Muayene Dirsek Artroskopisi Hangi Durumlarda Uygulanır ? Phalen Testi Sinovya Dokusu Agonist Genel Beslenme Önerileri Omuz İnstabilitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Konservatif Akut Respiratuar Distres Sendromu (ARDS) İzmir Ortopedi Cerrahı Parmak Ucu Deformiteleri Dr. Mustafa Özkan Transport Doğumsal El Bozuklukları Bhadrasana Fenilalanin SARS-CoV-1 COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri Eklem Ağrıları El ve Mikrocerrahi Abondan Shoulder Fractures Habütüel Omuz Çıkığı Adial Sinir Felci Anestezi Kolaylıkları Amputasyon Değişken Ruh Hali Patoloji Fototerapi (Işın uygulamaları ile tedavi) Protez Akademik Uskumru Trapezius Kası İntrensek Ligament Yarlanmaları ve Karpal İnstabilite Romatoit Artrit nedir? Omuzdaki Kas Yırtıkları Evaluate Sürekli Yorgunluk Hissi Tuzak Üst Ekstremite Replantasyonu Shaver Aleti Karantinanın Ruhsal Etkileri Aspirasyon Tenis,golf,yüzme Ortopedi Travmatoloji Doktoru İzmir Eklem Kıkırdağının Travmatik Lezyonların Tedavisi Mustafa Özkan Glenohumeral Eklem Sıvısı Ulnar Siniri Balık Tüketimi Replantasyon Nörolojik Semptomlar Topikal Non-Steroid Antiinflamatuvar Sublukasyon Anamnez Yardımlı Kırık Redüksiyonu Karantinanın Ruhsal Etkileri ve Koruyucu Önlemler Parmak Yokluğu Coronavirus Outbreak