img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Termal Enerji Artiküler PRP Enjeksiyonu Influenza A H7N9 Tendon Omuz Artroskopisi Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır ? Karantina Uygulamalarında Sağlıklı Beslenme Kısmi Artroskopi İnsizyon Flora Parmak Ucu Deformiteleri Ultrasonografi (US) Sigarayı Bırakmanın İlk Adımı Evaluate Coronavirüsler Özelinde Salgınlara Tarihsel Bakış Omuz İnstabilitesi Mortalite Oranları Instabilite Clinical Relevance Pasif Maruziyetine Önlem Flavonoidler Fonksiyonel Constant Testi Uzaktan Muayene COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri UV-C Ampullerin Kullanımı El Bileği Menisküsü Gastrointestinal Semptomlar Opioid Analjezikler Online Doktor Somon Omuz Sıkışması Sendromu Akut Respiratuar Distres Sendromu (ARDS) Fenilketonüri Hastalığı Tedavisi Utkatasana 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Eklem Kıkırdağının Dejeneratif Lezyonların Tedavisi Eklem Tedavi edici egzersiz uygulamaları Kongo Virüs Kapalı Olarak Kırığı Yerine Oturtma ve Tel ile Sabitleme El Bileği Artroskopi Atrofi Kol Sinir Prof. Dr. Mustafa Hulisi Özkan Önlemler Adolesan Adinamik Artroz Mental Health Mekanoterapi (Mekanik yöntemlerle tedavi) Dirsek Artroskopisi Hangi Durumlarda Uygulanır ? Karantina Üst Ekstremite Kırık Sabitlenmesi Total Omuz Protezi Bursit Beat Plastic Pollution Nöropati Yanığa Bağlı El ve Ayak Bozuklukları Anterior Interossöz Sendrom Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi Üşüme Süt Ürünleri Skafoid Kırıkları Nasıl Oluşur? Tanı ve Tedavisinde Neler Yapılır? Lakto Vejeteryanlar Yüksek Aspirasyon Shaver Aleti Pandemi Birleşmiş Milletler (BM) Metobolize Skafoid Kemik El Bileği Kırıkları Semptomları Osteoporotic Bone Dupuytren Kontraktürü Clinical Parameters Dirsek Artroskopisi Replantasyon Sublukasyon Sert Dirsek Dünya Tütünsüz Günü Protez Treatmant of Proximal Humeral Fractures Uyku Kalitesi Kardiyomiyopati Labrum Kapsul Esnemesi Karmayoga Absorbsiyon İzmir El Mikrocerrahi Yaralanma Fraktür Halsizlik Shoulder Fractures Alçılı Tedavi Sindaktili Antimikrobiyal Dirençli Tehditler Hidroterapi (Su ile tedavi) Arter Anastomozu Medial Epikondil Rekonstrüktif Cerrahi Fenilalanin