img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Kasların Güçsüzleşmesi HCoV-229E Omzunuzun Tekrar Esnekliğine Kavuşması Kapsul Esnemesi Tekrarlayan Omuz Çıkıkları Başparmak Tendonunun Sıkışması Ortopedi ve Travmatoloji Üst Ekstremite El ve Mikro Cerrahi Donuk Evre Ağır Travma Rotator Manşet Glenohumeral Eklem Sıvısı Önlemler Donuk Omuzun Belirtileri Selenyum Dupuytren Kontraktürü Akut Respiratuar Distres Sendromu (ARDS) Clinical Parameters Coronavirüsler Özelinde Salgınlara Tarihsel Bakış SARS-CoV-2 Mikrocerrahi TFCC Yırtığı Kopan Bir Uzuv Nasıl Taşınmalıdır El Bileği Artroskopi Covid 19 Aşı Ultrasonography (US) Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi Üst Sol Kemiği Kuru Baklagiller Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Cerrahi Kombinasyon Mustafa Özkan Periferik Sinir Sistemi Adinamik Adale Komponenti Elektromiyografi (EMG) Artiküler PRP Enjeksiyonu Hangi Hastalıklarda, Hangi Tür Protezler Kullanılır, Bu Protezler Ne Kadar Dayanır ? SARS-CoV-1 Osteoartrit Halsizlik Mavi ışıklı ampullerle dezenfeksiyon bizi corona‘dan korur mu? Glenohumeral Eklem Artrit Omuz Eklem Oyuğu Replantasyon Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ? Dünya Kaosu Pandeminin Dünü ve Bugünü Korona Virus Fenilketonüri Hastalığı Nedir ? İntrensek Ligament Yarlanmaları ve Karpal İnstabilite Dışardan sabitleme (eksternal fiksatör) Minival İnvaziv Girişim Absorban First COVID-19 Vaccine Tested Sağlık Krizinin İktisadi Etkileri Ovo vejeteryanlar Rotator Manşet Yırtığı Alçılı Tedavi Trombositten Zengin Plazma (PRP) Yoga ve Stres Fraktür Skalen Blok Anterior Interossöz Sendrom Uyku Hijyeni Komik Kemik Lateral Epikondilit Nedir ? Hemiartroplasti Sekonder Enfeksiyonu Şiddetli Omuz Ağrısı Kefir Yüksek Proteinli Gıdalar İzmir El Mikrocerrahi Absorbe Kapalı Olarak Kırığı Yerine Oturtma ve Tel ile Sabitleme Sinovya Dokusu Fototerapi (Işın uygulamaları ile tedavi) Parçalı kırıklar Ters Omuz Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri El ve El Bileği Bölgesi Rahatsızlıklarında Mikrocerrahinin Önemi Nedir ? Sendrom MR - Rontgen Total Omuz Protezi SARS-CoV-2 Doktorla Canlı Görüşme Tenis,golf,yüzme Tendinit Psychological Rehabilitasyon nedir? Skafoid Kırıkları Habütüel Omuz Çıkığı Sorunlu Bir Omuz Rotator Manşet Patolojisi Koenzim Q10 nedir? Omuz Artroskopisi Adial Sinir Felci Artroskopik Bankart Halsizlik Solunum Güçlüğü Tedavi edici egzersiz uygulamaları Labrum Clinical Relevance