img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

COVID-19 Kimler Daha Fazla Risk Altında?

COVID-19 Kimler Daha Fazla Risk Altında?
02May

COVID-19 Kimler Daha Fazla Risk Altında?

COVID-19 enfeksiyonu ile ilgili şimdiye kadar edinilen bilgiler, bazı insanların daha fazla hastalanma ve ciddi semptomlar geliştirme riski altında olduğunu göstermiştir. 
 
Vakaların yüzde 80'i hastalığı hafif geçirmektedir.
Vakaların %20’si hastane koşullarında tedavi edilmektedir.
Hastalık, genellikle 60 yaş ve üzerindeki kişileri daha fazla etkilemektedir.

Hastalıktan En Çok Etkilenen Kişiler:
 
60 yaş üstü olanlar
Ciddi kronik tıbbi rahatsızlıkları olan insanlar:
Kalp hastalığı
Hipertansiyon
Diyabet
Kronik Solunum yolu hastalığı
Kanser gibi
Sağlık Çalışanları
 
Çocuklar Risk Altında Mı?
 
Çocuklarda hastalık nadir ve hafif görünmektedir. 
 
Çocuklarda şimdiye kadar ölüm görülmemiştir.
 
Hamileler Risk Altında Mı?
 
COVID-19 enfeksiyonu gelişen gebe kadınlarda hastalığın ciddiyeti konusunda sınırlı bilimsel kanıt vardır. 
 
Bununla birlikte mevcut kanıtlar COVID-19 enfeksiyonu sonrası hamile kadınlar arasındaki hastalık şiddetinin, hamile olmayan yetişkin COVID-19 vakalarına benzer olduğunu ve hamilelik sırasında COVID-19 ile enfeksiyonun fetüste olumsuz bir etkisi olduğunu gösteren hiçbir veri olmadığını göstermektedir. 
 
Şu ana kadar COVID-19'un hamilelik sırasında anneden bebeğe bulaştığına dair de bir kanıt bulunmamaktadır.

Kaynak: https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/covid19-kimler-risk-altinda


YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 
 

Tags
Kasların Güçsüzleşmesi Romatoit Artrit nedir? Başparmak Amputasyonları Omuz Eklem Oyuğu 2019-nCoV Epidemic Plak Kardiyomiyopati Uskumru Hastalık Medial Epikondil Replantasyon Vejetaryen 14 gün izolasyon Donuk Evre Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedavileri Akinezi Proteinli Gıdalar Pandemi Antioksidan Yiyecekler Omuz İnstabilitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Replantasyon Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ? Ortopedist Üşüme Minival İnvaziv Girişim Ters Omuz Agonist Karantina Uygulamalarında Sağlıklı Beslenme Dislokasyon Omuz Sıkışması Sendromu Fenilketonüri Hastalığı Tedavisi Diyabet Deltopektoral Girişim Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi NL63 Pasif Maruziyetine Önlem Sinovya Dokusu SARS-CoV-2 Termal Enerji Konasana Kolera Arter Anastomozu Angiotensin Converting Enzyme 2 Total Omuz Protezi Dead Arm Sendromu Antagonist Osteonekroz Hastanelerde Normale Dönüş Planı Ultrasonography (US) COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri Eklemlerde Kireçlenme Osteoartrit Artritin Artiküler Steroid Kardiyovasküler Racture Fixation Atravmatik El Kırıkları Nasıl oluşur? Dinamik Stabilizör Ortopedi Kuru Baklagiller Rotator Kılıf Hasarı Adhesive Capsulitis El Bileği Artroskopi Kas Kaybı Replante Tenis,golf,yüzme İspanyol Gribi (Spanish Flu) Evcil hayvanlar Omzunuz Nasıl Çalışır? İmplant Eklem Cerrahisi Sağlıklı Bir Omuz Dikkat Çeken COVID-19 Makaleleri Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları El Bileği Kırığı Nasıl Tedavi Edilir? Abdominal Kavite Eklem Kapsül Eklemlerde Aşınma ve Kireçlenme Nasıl Tedavi Edilir? Flora Yapışıcı Kapsülit Online Doktor Ortopedi Travmatoloji Doktoru İzmir Silah Yaralanmaları Ortopedi ve Travmatoloji Üst Ekstremite El ve Mikro Cerrahi İzmir Ortopedi Cerrahı Genel Vücut Ağrısı Joint Capsule; tissue adhesions Yoga ve Stres Influenza A H1N1 Tendinit Doğumsal El Bozuklukları Epidemi Radius kırıkları Riskler ve Komplikosyonlar Adial Sinir Felci Kök Hücre Enjeksiyonu Aks Tedavi edici egzersiz uygulamaları Karpal Tünel Sendromu Asana